czwartek, 14 marca 2013

Czym jest Street Style?

      Moda ulicy stała się bardzo popularna w ostatnich latach, szczególnie w dużych modnych miastach, np. Londynie czy Nowym Jorku, gdzie zwykli, oryginalnie ubrani ludzie inspirują fotografów, blogerów a niekiedy nawet projektantów. Wiele magazynów mody ma specjalnych stażystów, którzy codziennie robią zdjęcia modzie ulicy. Potem ukazują się one np. na stronie internetowej magazynu.
      Powstało też wiele blogów poświęconych street style'owi - najsłynniejszy z nich należy prawdopodobnie do Scotta Schumana, który wydał już dwa albumy o modzie ulicy.
      Street style to wolność, indywidualność, odwaga i nietuzinkowość. Jego zwolennicy i ci, którzy praktykują go na co dzień stawiają na nietypowe, przykuwające uwagę połączenia, brak nudy i zaznaczenie swojego własnego "ja". Bo oni uważają, że strojem możemy wyrazić swoją osobowość, styl życia, zainteresowania. Chyba mają rację.
      Myślę, że warto patrzeć na to, co dzieje się na naszych polskich ulicach, ponieważ wcale nie jest tak źle, można z łatwością zauważyć ludzi ceniących sobie dobry wygląd i ubranie. Podpatrywanie fasonów, rodzajów tkanin oraz tego, co, jak i z czym się nosi powiększa naszą wiedzę o modzie i poszerza horyzonty myślowe w tej dziedzinie - bo tutaj wszystko jest możliwe.
http://barcelona.b-guided.com/upload/noticias/sschuman04.jpghttp://imageshack.us/a/img823/8496/dsc03368m.jpg


http://www.nitrolicious.com/blog/wp-content/uploads/2008/12/9118zipweb.jpg


http://osayiendolyn.com/wp-content/uploads/2010/09/sartorialist1.jpg


Scott Schuman i zdjęcie zrobione przez niego

5 komentarzy:

 1. Ale świetne ciuchy i stylizacje.
  Świetne *.*

  OdpowiedzUsuń
 2. Zrobiłaś błąd w tytule - raczej chodziło ci o Street Style :>
  Ciekawie dobrane zdjęcia, obserwujemy? C:

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam oglądać takie zdjęcia, potrafią zainspirować.

  OdpowiedzUsuń